Prečo Honey Badger Gym a nie Crossfit Považská Bystrica?

Väčšine z vás sa do uší už určite neraz dostalo slovo Crossfit. Čo to vlastne Crossfit je a čo vo svete športu znamená rozoberiem v ďalšom príspevku.

V neposlednom rade treba spomenúť, že Crossfit, ako ho väčšina z vás správne vníma je síce úžasný šport, ale zároveň je to aj obchodná známka “trademark”, ktorej používanie je podmienené určitými pravidlami. Crossfit sa začína ukazovať celému svetu v plnej paráde a veľa “ziskuchtivých” ľudí ho začína zaraďovať do svojich, už existujúcich fitness centier s popisom napr. "Crossfit zóna", “Crossfitko", “Crosszumbafitnessaerobicgym" a podobné skomoleniny. Začínajú vznikať rozsiahle športové strediská, kde samozrejme nejaká tá “cross zóna” nemôže chýbať. Potom vzniká otázka, prečo resp. načo Crossfit-u nejaká tá obchodná známka je, keď aj tak to vačšina zariadení s týmto označením nerešpektuje?! Tiež som si spočiatku kládol túto otázku, s tým, že je to iba zbytočný marketingový ťah. Dávnejšie som si však uvedomil, že vytvorením “trademarku” na slovo Crossfit vznikla akási ochrana, ochrana presne pred tými zariadeniami, ktoré sa vám snažia prezentovať nejakými super-duper-hardcore-bestfatburning-workoutom spolu s presne vytvoreným jedálničkom a doplnkami, ktoré musíte kúpiť nikde inde iba tam. To ale nie sú podstatné znaky odlišnosti od týchto zariadení. Odlišnosť je práve vtom čo pocítite keď prvýkrát vstúpite do “crossfitového boxu”. Nielen úroveň samotného tréningu, ale spôsob akým štýlom vám tréning “váš coach” prezentuje - vysvetľuje a snaží sa vás motivovať k dosiahnutiu čo najlepšiemu ale predovšetkým bezpečnému výsledku. Stále to ale nie je ale hlavná vec, ktorou sa Crossfit významne odlišuje od iných. Tou bola, je a naďalej bude KOMUNITA. Presne tak Crossfit vytvárate práve vy, vašim odhodlaním zdolať veci, na ktoré by ste v minulosti ani nepomysleli. Neustále posúvať svoje hranice vyššie a vyššie, učiť sa postupne nové veci-pohyby, ale predovšetkým toto všetko zdielať s ľudmi, ktorí stoja po vašich bokoch a budú tam stáť pokým spoločne nedokončíte posledné opakovanie, utečie posledná sekunda, áno, stále tam budú a vy tam budete pre nich. Ani zďaleka to nie je všetko čo môžete objaviť a postupne objavovať, keď sa vydáte touto nekonečne rozmanitou cestou vo vašom crossfitovom boxe. Preto si treba uvedomiť a možno niekedy aj skúsiť, aby človek mohol rozlíšiť na vlastnej koži, ten priepastný rozdieľ, ktorý je medzi týmito typmi zariadení.

Prečo teda nie Crossfit Považská Bystrica? 
Úplne z jednoduchého dôvodu. Na splnenie potrebujete spĺňať dve hlavné podmienky a to byť licenciovaný aspoň "Crossfit-L1 trainer" a zaplatenie ročnej licencie a stať sa tak plnohodnotým Crossfitovým boxom. My spĺňame prvú podmienku, ktorá nás oprávňuje používať metodológiu Crossfitu, ale ani ako crossfitových trénerov nás neoprávňuje používať toto označenie na pomenovanie svojich propagačných, alebo obchodných činností. 
Určite ale nevylučujeme a nikdy sme nevylúčili túto možnosť, stať sa v budúcnosti Crossfitovým boxom:)

Preto budeme vždy hrdo “bojovať” proti týmto zariadeniam, ktoré neoprávnene použiváju a “špinia” meno, niečoho tak krásneho ako je Crossfit!

Peter