Nenechajte svoje chyby zničiť vás, posilnite sa z nich!

Nezvykla som priveľmi premýšľať o tréningoch druhých – o ich mentálnej sile. O tom ako sa s ňou pasujú pri workoute. Nie je to preto, že by som bola sebecká sviňa, ktorá sa nezaujíma o „spolu-cvičencov“, len som si jednoducho nemyslela, že niekto bojuje tak, ako ja. Bola som nevšímavá.

Trvalo mi roky, kým som sa naučila v gyme relaxovať, že nezvládnutý lift nie je koniec sveta, ale šanca ho urobiť lepšie. Že keď niečo "poseriem", otočiť sa a odísť od svojej chyby nieje ten správny prístup. Jediná správna vec je napraviť to, spraviť to lepšie. Keď niečo pokazíte v živote, tak robíte všetko preto, aby ste to napravili, nie? Prečo potom neaplikovať rovnaké pravidlá aj v samotnom gyme?! Učila som sa na mnohých svojích chybách, cez veľa sĺz a záchvatov hnevu, že som veľa vecí nerobila správne. Brala som to všetko ako "dodrbané" a následne sa toho "dodrbalo" ešte viac. Po zlyhaní nasledovalo zlyhanie, po ňom ďalšie zlyhanie a po ňom slzy a zničený workout, v ktorom som nič nedosiahla iba slzy a frustráciu. Nič som sa nenaučila, nič nezískala.

Teraz, keď som urobila krok späť v mojom vlastnom tréningu a využívam energiu na pomoc mojím atlétom a spolu-cvičencom (parťákom), vidím emócie, ktoré som si predtým nevšímala. Zbadala som slzy a sklamanie, chybu za chybou. Uvedomila som si, že tú ťažkú lekciu, ktorú som podstúpila, musím naučiť zvládnuť aj ich. Videla som ich uviaznuť v kruhu prehier a to, že si pripúšťajú, že tieto chyby pri tréningu vlastne charakterizujú ich tréningovú sezónu, ich aktuálny fyzický stav. Vidím to, lebo kedysi som tam bola aj ja.

Keď sa stane niečo zlé, keď máte barbell v ruke, máte 2 možnosti:

Môžete túto chybu nechať vás zničiť alebo nechať ju posilniť vás. Ak si túto chybu pripustíte, nedostane sa k možnosti posilniť sa. Preto musíte využiť všetko, z čoho sa dá naučiť a posilniť sa tým. Posilniť sa a spraviť to dobre. Musíte si pamätať, že keď pustíme činku po zlom opakovaní, to ako rýchlo sa zdvihneme po páde nás charakterizuje. Zabúdame na to a čoskoro všetky tieto chyby berieme za súčasť nášho tréningu. A potom vidíme, že je súťaž za rohom a my sme úplne mimo. Ľutujeme, že sme nevyužili šancu skôr. Budha povedal: „Problém je, že si myslíte, že máte čas“. Hej, myslíte si že máte čas, kým ho všetok nestratíte. Musíte to urobiť dobre teraz, nie neskôr. Nie je veľa času na odkladanie.

„Nemôže začať novú kapitolu života, keď stále čítate poslednú dookola.“ Nemôžete sa posunúť na ďaľší pokus, keď stále žijete v tom poslednom - nezvládnutom.

 

Autor: Aimee Anaya Everett